Zoznámenie sa s Vami a s Vašou nehnuteľnosťou

O Vás, o mne, o nehnuteľnosti

Prvým krokom je vzájomné zoznámenie sa. K tomu, aby som nastavil správny postup, potrebujem spoznať vašu situáciu, potreby a predstavy o cene či o spolupráci. Predstavím vám seba a tiež to, z akých krokov bude pozostávať naša spolupráca.

Vypracovanie analýzy trhu v konkrétnej lokalite

Z dostupných informácií a skúsenosti vytvorím analýzu trhu v danej lokalite, podľa tejto analýzy si ukážeme kde sa medzi konkurenčnými nehnuteľnosťami nachádza Vaša.

Nastavenie predajnej ceny

Vaša predstava a potreby, analýza a reálna situácia na trhu. Podľa toho nastavíme spoločne cenu, za ktorú sa bude Vaša nehnuteľnosť predávať tak aby sme získali z predaja pre Vás čo najviac.

Pripravím stratégiu a profesionálnu ponuku

Premyslím správnu stratégiu a postup

Keď máme nastavenú cenu a zanalyzovanú nehnuteľnosť, prejdeme k nastaveniu stratégie. Mojou úlohou je urobiť vašej nehnuteľnosti čo najlepšiu reklamu a prezentovať ju pred čo najväčším publikom alebo v inej situácii zvoliť skôr diskrétne vyhľadávanie kupujúceho. Môžem povedať, že každý predaj má svoje špecifikum, stratégia sa môže meniť, no môj prístup je vždy rovnaký.

Pripravím nehnuteľnosť na predaj

Základom rýchleho a úspešného predaja za čo najvyššiu hodnotu je kvalitná príprava nehnuteľnosti. Vysvetlím vám význam tohto kroku a prejdeme si možnosti, ktoré vieme zrealizovať, a tak zatraktívniť vašu nehnuteľnosť. Táto úprava sa nazýva jednoducho homestaging a verte mi, dokáže zázraky.

Vypracujem kvalitné fotografie nehnuteľnosti

Za prvý kontakt s budúcim kupujúcim je vždy zodpovedná fotografia. S určitosťou môžem povedať, že vo veľkej miere rozhoduje aj o tom, či klient na takúto ponuku klikne, alebo radšej bude pokračovať v prezeraní si ďalších nehnuteľností. Úlohou takejto titulnej, alebo aj ďalších fotografií, je vyvolať emóciu, a teda, aby vynikla v danej kategórií práve vaša nehnuteľnosť.

Videoprezentácia vašej nehnuteľnosti

Čerešničkou na torte je videoprezentácia! Ak je vaša nehnuteľnosť výnimočná, pripravíme jej videoprezentáciu. Žijeme v dobe, keď sa ľuďom nechce strácať čas čítaním dlhých opisov, ale uprednostňujú krátku vizuálnu prezentáciu, a práve preto je tento spôsob najatraktívnejší a najefektívnejší.

Slider

Propagácia nehnuteľnosti

Vytvorím a vyvesím banner

Označenie vašej nehnuteľnosti bannerom má dosah najmä na ľudí z vášho okolia. Nielen na internete majú ľudia otvorené oči, ale všade, kde sa pohnú. Čo ľudia vidia, o tom sa aj rozprávajú. Takto si ľudia posúvajú správu, až sa k nám dostane kupujúci klient. Niekedy stačí naozaj málo, aby sa informácia šírila svetom.

Ponuku inzerujem na najlepších realitných portáloch, Facebookové kampane

S kvalitnými fotografiami či videom je pre klientov napísaný aj sprievodný text. Textom chcem v prvom rade zaujať, a zároveň namotať na to, aby prešiel k akcii a dohodol si obhliadku. Keď je inzerát hotový, rozpošlem ho na najsilnejšie a najefektívnejšie portály aby neunikol žiadnemu potencionálnemu kupujúcemu. Predaj zvýrazním aj Facebookovou kampaňou, tým dokážem ešte presnejšie zacieliť na potencionálneho kupujúceho.

Emailmarketing, letáky, katalóg o nehnuteľnosti

Ponukou oslovím klientov z databázy realitnej kancelárie a čo je podstatné o tejto ponuke bude vedieť takmer každý realitný maklér pôsobiaci v danej lokalite a to vďaka emailmarketingu. Letáky či katalóg o nehnuteľnosti je len z ďalších nástrojov, ktoré dokážem pre Vás vytvoriť a tak podporiť predaj Vašej nehnuteľnosti.

Nájdem vhodného kupujúceho

Preverím záujemcu o kúpu

Pri potenciálnych kupujúcich preverím ich finančnú pripravenosť na prípadný nákup. Obhliadku nehnuteľnosti zrealizujeme s vážnym záujemcom.

Odprezentujem Vašu nehnuteľnosť pri každej obhliadke

Predstava toho, že vás ako predávajúceho otravujú desiatky telefonátov každý deň, vám veľa pohody do dňa veru neprinesie. Toto bremeno prevezmem za vás ja a odpoviem klientom na ich otázky. Pri samotnej obhliadke nehnuteľnosti povediem obhliadku namiesto vás a je iba na vás či sa jej zúčastníte tiež, alebo svoj čas budete venovať niečomu inému.

Posuniem obchod do druhej fázy

Pripravím kupujúceho a predávajúceho k obchodu. Vysvetlíme si celý nasledujúci postup. Spoločne doladíme detaily aby obchod mohol prebehnúť pohodlne a úspešne.

Slider

Dohliadnem na celý priebeh predaja

Právny servis a administratíva

Pri predaji nehnuteľnosti ide vo väčšine prípadoch o celý majetok. Bezpečnosť a opatrnosť vo fáze predaja musí byť na prvom mieste. Na túto časť využívam advokáta realitnej kancelárie, ktorý pripravuje pri každom obchode zmluvu šitú na mieru.

Vyriešime financovanie kupujúceho

Spolupracujem s finančným partnerom, ktorý pomôže získať pre klienta v jeho situácii tú najlepšiu ponuku na trhu. Osobne som nápomocný pri rokovaní s bankami. Vďaka spolupráci s certifikovaným súdnym znalcom, zabezpečím všetky potrebné podklady k získaniu hypotekárneho úveru.

Odovzdám nehnuteľnosť

Moje poslanie je sprevádzať vás od začiatku až do konca, a tak keď je podpísaná kúpna zmluva, moja práca pokračuje jej zavkladovaním do katastra. Vypracujem preberací protokol a odovzdám nehnuteľnosť novému majiteľovi. Som taktiež aj pri prepise energií. Po tomto celom úspešne zvládnutom procese, budem rád počuť vašu spätnú väzbu, a zároveň ma poteší každé vaše odporúčanie. Táto spätná väzba je pre mňa veľmi dôležitá.